بسترهای نرم افزاری

PHP:

PHP قوی ترین زبان برنامه نویسی در عرصه وب است و یکی از پر طرفدارترین زبانهای اسکریپتنویسی متن باز (Open Source) می باشد، که بیشتر برای طراحی برنامههای سمت سرور در وب سایت های پویا (Dynamic) مورد استفاده قرار میگیرد.

ساختار این زبان بسیار شبیه زبان  C و زبان برنامهنویسی Perl می‌‌باشد. شکل پذیری فوق العاده آن و نیز همگونی با اغلب بانکهای اطلاعاتی از قبیل MySQL،Oracle،2IB MDB،Microsoft SQL Server، PostgreSQL و SQLite قدرت آن را افزایش داده است.

MySQL:

MySQL یک سرویس دهنده پایگاه داده است که با PHP بسیار سازگار است و به دلیل این سازگاری و پتانسیل بالای  MySQL محبوب ترین سرویس دهنده پایگاه داده در برنامه های تحت وب است و بستر مناسبی برای پیاده سازی وب سایت های بزرگ را فراهم می کند.

پورتال راوند با  PHP برنامه نویسی شده است و از پایگاه داده MySQL بهره می گیرد.

 

معماری:

راوند دارای معماری چند لایه MVC است.این لایه جهت جداسازی قسمت های مختلف برنامه و به طور دقیق تر جدا کردن بخش های منطقی آن، اهم از دیتا ، permission ها،چک کردن صحت داده ها و .... از لایه Presentation layer  یا در واقع همان لایه ای که مستقیما با کاربر نهایی (End user) در ارتباط است،می باشد.

در دنیای نرم افزار Design Pattern ها الگو ها و روش های اثبات شده ای هستند كه هنگام طراحی معماری Application باید مورد توجه قرار گیرند. این الگوها نشانگر تجربه و دانش طراحانی هستند كه از آن ها استفاده می کنند. استفاده از این  Design Patternها به کاربر امكان استفاده از تجربیات ایشان را در جهت رسیدن به مقاصدش می دهد.

ضمناً استفاده از آنها ، زبان و قالب مشتركی را بین طراحان نرم افزار فراهم می سازد.